Ważne: Stał na balkonie i krzyczał, że zabił matkę. Kolejne morderstwo w Lublinie (foto)

32677447_10216496203177898_602397196515540992_n (1)

Dzisiaj rano, w jednym z lubelskich mieszkań znaleziono zwłoki kobiety. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni mógł dokonać jej 30- letni syn.

 

W środę przed godziną 8 policjanci zostali powiadomieni o zakrwawionym mężczyźnie stojącym na balkonie jednego z bloków przy ul. Bolesława Śmiałego w Lublinie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol, który potwierdził zgłoszenie.

Na drugim piętrze mężczyzna wykrzykiwał, że jego matka nie żyje. Nie chciał on wpuścić policjantów do środka, więc do pomocy wezwano straż pożarną. Po kilku minutach udało się wejść do mieszkania i obezwładnić agresora. Ze względu, iż miał rany cięte szyi, został przetransportowany do szpitala.

– Przy pomocy strażaków funkcjonariusze weszli do środka. W jednym z pomieszczeń trzypokojowego mieszkania, znajdował się pobudzony i agresywny mężczyzna, który stawiał opór. Bardzo szybko udało się go obezwładnić i zatrzymać. W kolejnym pomieszczeniu ujawniono zwłoki kobiety. Była to 63-letnia matka zatrzymanego – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak ustaliliśmy, na ciele kobiety stwierdzono liczne rany kłute, zadane ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Wszystko wskazuje również na to, że mężczyzna tuż po dokonaniu zbrodni, usiłował popełnić samobójstwo podcinając sobie gardło.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili w mieszkaniu szereg czynności oraz zabezpieczyli ślady. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zabójstwa.

2018-05-16 12:05:30
(fot. nadesłane Konrad)