Sprawca napadu na bank w Klementowicach zatrzymany. Zrabowanymi pieniędzmi chciał spłacić kredyt (zdjęcia)

68-100233

Zaledwie po kilku godzinach w ręce policjantów wpadł sprawca napadu na placówkę bankową w Klementowicach. Mężczyzna zrabowanymi pieniędzmi chciał spłacić kredyt.

 

Do napadu doszło w miniony piątek około godziny 11 w Klementowicach w powiecie puławskim. Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki bankowej, z przedmiotem w ręce przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy.

– Kobiety próbowały opóźnić wydanie gotówki do czasu uruchomienia alarmu, ale mężczyzna zrobił się nerwowy i zaczął wykrzykiwać, że je zastrzeli. Jedna z pracownic dała mu więc część pieniędzy z kasy, które napastnik schował do torby po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Kasjerkom i klientowi, który był w tym czasie w banku nic się nie stało – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Po zgłoszeniu na miejsce natychmiast udali się policjanci z Puław, Lublina i Kurowa. Ustalono, że sprawca z miejsca zdarzenia odjechał terenowym pojazdem.

– Sprawca po drodze porzucił kominiarkę, torbę i kilka innych przedmiotów. Już po kilku godzinach został zatrzymany gdy przebywał w miejscu swojej pracy. Był kompletnie zaskoczony. Okazał się nim 31-latek z gm. Kurów. Kolejne czynności potwierdziły, że mężczyzna działał sam – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Kryminalni odzyskali pieniądze. Mężczyzna zdążył wydać z nich jedynie część, spłacając jedną ratę kredytu, zaciągniętego w innym banku. Pistolet, którym się posługiwał to broń hukowa.

– Napastnik został wczoraj przesłuchany przez prokuratora, a dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za rozbój 31-latkowi grozi do 12 lat kary pozbawienia wolności – dodaje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

68-100235

68-100236

2017-02-12 11:33:00
(fot. Policja Puławy)