Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lider pokonany przez szczypiornistów Olimpii!

W 14. kolejce rozgrywek II ligi grupy III A doszło do starcia UKS-u Olimpii Biała Podlaska z liderującym UMKS-em Orlęta Zwoleń. Początek spotkania w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej to zacięta gra „bramka za bramkę”. W 13. minucie gospodarzom udało się odskoczyć (8:5), ale przyjezdni już trzy minuty później  zmniejszyli straty do jednego trafienia (9:8). Między 20. a 24. minutą podopieczni Marcina Stefańca zdobyli cztery bramki z rzędu i z 12:11 zrobiło się 16:11. Pięciobramkowe prowadzenie szczypiorniści Olimpii utrzymali do końca pierwszej połowy, która zakończyła się rezultatem 19:14 na korzyść zespołu z Lubelszczyzny. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie i nie pozwalali Orlętom na złapanie kontaktu. Ostatecznie gracze z Białej Podlaskiej okazali się lepsi od lidera o osiem bramek (38:30). Bohaterem Olimpii w meczu z ekipą ze Zwolenia był Jakub Polok. Rozgrywający dołożył dużą cegiełkę do tego sukcesu, rzucając piętnaście bramek. – Przede wszystkim gratulacje dla chłopaków, bo pokazali kawał dobrej roboty na parkiecie. Myślę, że w obronie zagraliśmy najlepszy jak dotychczas mecz w rozgrywkach drugoligowych i to poskutkowało szybkim atakiem. Natomiast w ataku pozycyjnym zaprezentowaliśmy się mądrze i spokojnie. Bardzo nas cieszy to zwycięstwo. Szkoda, że w poprzednich spotkaniach nie mogliśmy tak zagrać, ale to dobry prognostyk na przyszłość. Wszystkie mecze i całą rundę będziemy jeszcze analizowali, ale na pewno chłopaki zostawili dużo sił i serducha na boisku. Można się zastanawiać nad dwoma, trzema meczami, dlaczego zagraliśmy  w nich troszkę słabiej, lecz trzeba pamiętać, że dla moich podopiecznych II liga to nowe wyzwanie i nowa sytuacja. Myślę, że w drugiej części sezonu tych zwycięstw będzie trochę więcej – tłumaczy Marcin Stefaniec.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASZYM PARTNERSKIM SERWISIE SPORTOWYM – KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ