Spiczyn: We trzech bili mężczyznę po głowie, później go okradli

Trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Spiczyn i Ostrów Lubelski, odpowie za rozbój na 54-latku. Napastnicy bili ofiarę po głowie a następnie okradli m.in. z pieniędzy i telefonu.

 

Do rozboju doszło w nocy z 29 na 30 grudnia na terenie gminy Spiczyn. Trzech mężczyzn napadło na 54-latka, który wracał do domu ze sklepu. Napastnicy podbiegli do ofiary w rejonie przystanka autobusowego i zaczęli bić mężczyznę po głowie. Następnie zabrali pieniądze w kwocie 1900 zł, telefon komórkowy oraz klucze i dowód osobisty.

Rano poszkodowany poinformował policję o pobiciu. Funkcjonariusze przystąpili do poszukiwań sprawców rozboju.

– Po kilku godzinach policjanci do tej sprawy zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Ostrów Lubelski oraz 30-letniego mieszkańca gm. Spiczyn. Następnego dnia w ręce policjantów wpadł ich kompan. To 19-letni mieszkaniec gm. Spiczyn. Jak się okazało mężczyźni wspólnie z pokrzywdzonym przed tym zdarzeniem spożywali alkohol – informuje informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Dwaj mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, zaś wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania ulegnie zmianie z chwilą złożenia poręczenia majątkowego.

Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2016-01-04 12:46:30
(fot. ilustr. lublin112.pl)