W sobotę w regionie groźne burze RELACJA NA ŻYWO

W sobotę w regionie należy spodziewać się dynamicznej pogody związanej z oddziaływaniem rozległego niżu znad Morza Północnego. W wielu miejscach zagrzmi i intensywnie popada deszcz.

 

Dzisiaj kolejny dzień w regionie z burzami i intensywnymi opadami deszczu. Sytuację pogodową będzie kształtował głęboki niż znad Morza Północnego. W pierwszej części dnia nad regionem przejdzie ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W wielu miejscach temperatura przekroczy 30 ᴼC.

Z zachodu na wschód w ciągu dnia będzie wędrował chłodny front. Zarówno na ciepłym, jak i na chłodnym froncie, spodziewane jest wystąpienie burz, które miejscami mogą być gwałtowne z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. W kolejnych dniach nastąpi uspokojenie i ustabilizowanie aury.

Polscy Łowcy Burz wydali ostrzeżenie pogodowe m.in.  dla Polski północno-wschodniej, wschodniej i centralnej głównie z powodu wystąpienia silnych porywów wiatru, intensywnych opadów deszczu, opadów gradu oraz w mniejszym stopniu ze względu na możliwość trąby powietrznej.

Relacja na żywo z burz 25.07.15

2015-07-25 10:57:47
(fot. Łowcy Burz, oprac. dzięki współpracy z serwisem Polscy Łowcy Burz)