W sobotę policjanci zatrzymali 29 pijanych kierowców, doszło do 6 wypadków

Wakacyjne powroty sprawiają, że na drogach zwiększył się ruch pojazdów. Policja apeluje o bezpieczną i ostrożną jazdę i zapowiada wzmożone kontrole kierowców.

 

Wakacyjne powroty to także czas wzmożonej pracy policjantów. Funkcjonariusze przyjrzą się uważnie czy kierujący i pasażerowie jadą w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Oprócz tego policjanci skontrolują stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów

– Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze – informuje podkom. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

W sobotę w województwie lubelskim doszło do 6 wypadków drogowych i 50 kolizji. Policjanci zatrzymali 29 nietrzeźwych kierowców.

Tylko wczoraj na Lubelszczyźnie doszło do 6 wypadków drogowych w których rannych zostało 6 osób. Policjanci zatrzymali, aż 29 nietrzeźwych kierujących. Odnotowaliśmy 50 kolizji drogowych.

2015-08-30 10:52:52
(fot. lublin112.pl)