Sobota wietrzna i deszczowa. Niewykluczone burze

img_2014

W sobotę należy spodziewać się dynamicznych zjawisk pogodowych. Prognozowane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz silne porywy wiatru.

 

Jutro Polska znajdzie się w zasięgu nasilonego prądu strumieniowego oraz chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. W regionie prognozowany jest spadek temperatury, możliwe są zjawiska konwekcyjne przynoszące opady deszczu, krupy śnieżnej oraz lokalnie deszczu ze śniegiem.

Zjawiska konwekcyjne mają szybko przemieszczać się z północnego zachodu na południowy wschód. Podczas ich przechodzenia należy spodziewać się silnego, porywistego wiatru, który może osiągnąć nawet 70-90 km/h, zatem nie można wykluczyć lokalnych szkód.

Pierwsze komórki konwekcyjne mogą pojawić się w godzinach południowych, natomiast największej intensyfikacji procesów konwekcyjnych należy spodziewać się w godzinach popołudniowych.

Bliżej godzin wieczornych konwekcja zacznie stopniowo zanikać. Termometry w ciągu dnia pokażą od 5 °C do 8 °C. Wiejący wiatr z północy i północnego zachodu będzie potęgował odczucie chłodu.

2016-10-28 17:51:26
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis lubelscyfaniburz.pl)