Ślisko na drogach: Wypadek za wypadkiem

null
Bardzo dużo zdarzeń drogowych odnotowują w dniu dzisiejszym służby ratunkowe. Od rana w naszym regionie doszło już do kilku wypadków.

Przed południem w Niedrzwicy Dużej, w pobliżu stacji paliw doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, policja oraz dwa zastępy straży pożarnej. Jedna osoba została ranna i przewieziono ją do szpitala. Przez blisko dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia był znacznie utrudniony.

Z kolei w Cycowie, na drodze krajowej nr 82 kilka minut po południu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak nas poinformowano kierujący peugeotem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym drogą krajową chryslerze. Uderzone w bok auto zablokowało przejazd tą trasą. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, dwie karetki pogotowia oraz policja. Jak się okazało dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Wezwany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował jedną z poszkodowanych do szpitala w Lublinie.

W miejscu wypadku przez ponad dwie godziny zablokowany był ruch pojazdów. Policja wyznaczyła objazdy: do Łęcznej przez Wólkę Cycowską i Kopiny, natomiast w kierunku Włodawy ulicami Cycowa.

Tymczasem po godzinie 15-tej dostaliśmy informacje o dwóch kolejnych zdarzeniach drogowych. W Sierskowoli przed Moszczanką, na drodze krajowej nr 17 oraz na ulicy Kościuszki w Bełżycach, na trasie do Opola Lubelskiego. W obu tych miejscach występują utrudnienia w ruchu, szczegóły wkrótce.

Apelujemy do kierowców o baczniejsze zwracanie uwagi na to co się dzieje na drodze oraz dostosowanie prędkości do warunków występujących na trasie.