Ślisko i brak doświadczenia. Jazdę zakończył taranując bramę posesji (foto)

Nocne i poranne opady śniegu sprawiły, że dzisiaj wielu kierowców nie poradziło sobie z trudnymi warunkami drogowymi. Jednym z nich był 19-latek kierujący audi.

 

Zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 7.00 rano w miejscowości Ciechanki w gminie Puchaczów w powiecie łęczyńskim. Policjanci zostali powiadomieni o tym, że samochód staranował bramę jednej z posesji. Na miejsce skierowano jeden z patroli.

Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący audi 19-latek poruszał się drogą powiatową. Po nocnych opadach śniegu nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i uderzyło w bramę wjazdową jednej z pobliskich posesji.

Mężczyzna podróżował ze swoim kolegą. Na szczęście mężczyźni nie odnieść żadnych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Jedną z przyczyn zdarzenia był też brak doświadczenia 19-latka w kierowaniu pojazdami. Prawo jazdy posiada on od niespełna roku. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali go mandatem karnym.

(fot. policja)
2016-11-09 18:42:31