Sławatycze: Odzyskano skradzione samochody i silniki do łodzi motorowych (zdjęcia)

plkom

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali skradzione samochody oraz silniki do łodzi motorowych. Wartość ujawnionego sprzętu oszacowano na ponad 200 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu doby zatrzymali pochodzące z przestępstwa samochody oraz silniki zaburtowe do łodzi motorowych o łącznej wartości ponad 200 tys. zł.

– W czwartek na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach,na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano samochód marki Audi A5 o szacunkowej wartości 75 tys. zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż w samochodzie zamontowane zostały części z pojazdu skradzionego na terytorium Andory. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu 29-letnią obywatelkę Białorusi – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta
Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Jeszcze tego samego dnia w Sławatyczach mundurowi odzyskali pojazd marki Nissan X-Trail o szacunkowej wartości 58 tys. zł. Pojazd, którym podróżowała 32-letnia obywatelka Rosji, był poszukiwany jako utracony na terytorium jej kraju.

– Z kolei w Zosinie 33-letni obywatel Ukrainy usiłował przewieźć w przestrzeni bagażowej swojego pojazdu dwa silniki pochodzące z łodzi motorowych marki Yamaha oraz Suzuki. Po dokładnej kontroli okazało się, iż przewożone przez ob. Ukrainy silniki posiadały ślady ingerencji w numery identyfikacyjne. Wartość zatrzymanych części oszacowano na ok. 75 tys. zł – wyjaśnia ppor. Dariusz Sienicki.

kmmnj

lokaz

2017-02-17 16:30:16
(fot. Izba Celna)