Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy busa. Po pijanemu przewoził pasażerów, zderzył się z innym autem (foto)

Dzisiaj rano w pobliżu Suśca na Roztoczu zderzyły się dwa pojazdy. Sprawca zdarzenia był pijany. Przewoził busem pasażerów.

 

Pomimo że pił całą noc, rano nie zawahał się wsiąść za kierownicę. Co więcej, jako zawodowy kierowca wyruszył busem w trasę, po drodze zatrzymując się na przystankach i zabierając pasażerów. Jednak jak to bywa w większości tego typu przypadków, szczęście prędzej czy później się kończy i jazda zostaje zakończona wypadkiem drogowym. Tak było dzisiaj rano na Roztoczu.

Około godziny 6. rano 47-letni mężczyzna, kierujący rejsowym busem przewożącym pasażerów, w miejscowości Rybnica w gminie Susiec, uderzył w tył jadącego przed nim osobowego volkswagena, którego kierowca zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Kierowca samochodu osobowego, ze względu na to że uskarżał się na ból, trafił pod opiekę ratowników medycznych.

Na szczęście nikomu z podróżujących busem pięciu osób nic się nie stało. Funkcjonariusze tomaszowskiej drogówki sprawdzili trzeźwość obu kierowców. O ile poszkodowany był trzeźwy, to sprawca zdarzenia miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Może mu grozić kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowanie pojazdami do 10 lat.

(fot. KWP Lublin)
2014-11-21 18:47:18