Skontrolowali stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Wyniki nie są najlepsze (zdjęcia)

52

Nieszczelności układów, uszkodzone opony, wycieki paliwa, korozje podstawowych elementów czy też nadmierna emisja spalin – To najpoważniejsze usterki, jakie stwierdzono w kontrolowanych pojazdach komunikacji miejskiej. Nie obyło się bez zatrzymania dowodów rejestracyjnych.

 

W piątek na ulicach Lublina przeprowadzona została wspólna akcja funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Tym razem skupiono się na pojazdach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze w kilku miejscach miasta, głównie na przystankach końcowych na os. Poręba, os. Felin, ul. Paderewskiego i ul. Żeglarskiej sprawdzali, w jakim stanie są pojazdy, którymi każdego dnia podróżują tysiące osób. Jednocześnie kontrolowano posiadanie przez przewoźników stosownych uprawnień do przewozu osób oraz obsługi linii, badano także trzeźwość kierujących.

Jak przyznają funkcjonariusze, szczególny nacisk kładziony był na dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Ogółem skontrolowanych zostało 85 autobusów należących do różnych przewoźników. Nie obyło się bez mniejszych lub większych nieprawidłowości. Za te poważniejsze funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. W pięciu autobusach wykryto bowiem nieszczelności układu pneumatycznego lub hamulcowego, w kolejnych uszkodzoną oponę na przedniej osi, korozję punktów kotwiczenia elementów zawieszenia, wyciek paliwa a także nadmierną emisję spalin.

Jak podsumowuje wyniki akcji Paweł Gruszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ znaczącej poprawie. Jednak funkcjonariusze zastrzegają, że w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia.

50

51

(fot. WITD)
2018-02-23 15:20:33