Seat uderzył w sklep. 21-letni kierowca chciał zrobić zakupy (foto)

Wczoraj wieczorem pod Cycowem rozpędzony samochód uderzył w drzwi pobliskiego sklepu spożywczego. Kierowcą okazał się 21-latek.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 18: 00 w miejscowości Cyców Kolonia Druga. W budynek sklepu uderzył tam osobowy seat. Gdy na miejsce przyjechały służby ratunkowe okazało się, że kierujący pojazdem 21-latek stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego auto wypadło z drogi i uderzyło w przeszklone drzwi sklepu.

Kierowcy nic poważnego się nie stało. Badanie alkomatem wykazało że mężczyzna był trzeźwy. –Na szczęście w chwili zdarzenia w sklepie nie było klientów. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze – wyjaśnia sierż. szt. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Kierowca wyznał funkcjonariuszom, że w ostatniej chwili przypomniał sobie o tym, iż musi jeszcze dokonać zakupów. Zaczął ostro hamować i wtedy nie zapanował nad autem W budynku uszkodzeniu uległa elewacja oraz drzwi. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, funkcjonariusze zatrzymali mu także dowód rejestracyjny pojazdu.

(fot. KPP Łęczna)
2014-11-10 17:33:01