Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rzeczyca Księża: Zmarł mężczyzna porażony prądem

W piątek w miejscowości Rzeczyca Księża doszło do tragicznego wypadku w jednym z gospodarstw. Od porażenia prądem zmarł 43-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w miejscowości Rzeczyca Księża w powiecie kraśnickim. W jednym z budynków gospodarczych doszło do porażenia prądem 43-latka. Mężczyzna wykonywał prace przy użyciu szlifierki kątowej.

Urządzenie miało zdjętą obudowę i było podłączone do prądu. Najprawdopodobniej przebicie prądu z przewodu elektrycznego spowodowało porażenie.

Poszkodowanego, leżącego w pomieszczeniu gospodarczym znalazła żona. Kobieta podczas próby reanimacji męża także została porażona prądem. Wezwana przez nią załoga pogotowia ratunkowego kontynuowała próbę ratowania życia mężczyzny. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku, pomimo przewiezienia do szpitala 43-latek zmarł.

2016-05-30 11:27:11
(fot. ilustr. lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. I można było tego uniknąć stosując się do jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa, od sprawnego sprzętu po różnicówkę której nie było.

    • widać że nie wiesz o czym piszesz i nigdy w życiu nie miałeś szlifierki kątowej w rękach

      • Paweł dobrze wie o czym pisze. Urządzenie powinno być w takim stanie technicznym, żeby mogło pracować z zabezpieczeniem różnicowo-prądowym. Jak „wali”, to jest na złom albo do naprawy. Ale kto by się przejmował takimi głupotami, nie? Lepiej zapiąć na pająka i liczyć na farta…

    • Żadne bezpieczniki ani tym bardziej ,,różnicówki” nie uchronią człowieka przed porażeniem prądem elektrycznym ! Proszę o nie wprowadzanie czytelników w błąd oraz nie wypowiadanie się na kwestie o których nie ma się pojęcia, tym bardziej niebezpieczne, zagrażające bezpieczeństwu życiu i zdrowiu.

      • ZABEZPIECZENIA RÓŻNICOWO-PRĄDOWE TYSIĄCOM LUDZI URATOWAŁY ŻYCIE- GDYBYŚ FAKTYCZNIE MIAŁ SEPA NIE PISAŁBYŚ TAKICH DEBILNYCH KOMENTARZY

      • Przykładem jest ,,różnicówka” trójfazowa w przypadku gdy dojdzie do porażenia miedzy fazowego (np. L1 i L2 400V). ZABEZPIECZENIE NIE ZADZIAŁA, a jest to nie jeden przykład.

  2. jesteś idiota z różnicówka możesz sobie mikserem w domu popracować

    • A wiesz w ogóle czym jest i jak działa to zabezpieczenie? Po Twoim komentarzu zgaduje, że nie masz o tym pojęcia…

    • Geniusz elektryki się znalazł. Wytłumacz zatem dlaczego kobieta również została porażona?

    • hruściku powyższy epitet odwzorowuje twój stan umysłu, albowiem dwuprzewodowego miksera nie można podłaczyć do gniazda z bolcem w celu wykorzystania zabezpieczenia różnicowo-prądowego. Jak widać owo zabezpieczenie uniemożliwia ci korzystanie z rozklekotanych, zdezelowanych i zużytych urzadzeń elektrycznych mających m.in niewłaściwą izolację obwodów elektrycznych przez co uaktywnia się wyłącznik różnicowo-prądowy..Ponadto zapoznaj się z pojęciem „soft start” oraz właściwą konserwacją i obsługą urządzeń elektrycznych a swoich problemów z używaniem urządzeń elektrycznych nie będziesz zrzucał na zabezpieczenie różnicowo-prądowe.

      • Fajnie,że znasz zasady (ale tylko z lekcji).Posiadam trzy sztuki oryginalnych,firmowych i dopuszczonych do profesjonalnego użytkowania szlifierek.Żadna niema podłączenia do bolca w gniazdku sieciowym.Podłączenie takie mają głównie urządzenia z metalową obudową lub mające bezpośrednią styczność z innymi przewodnikami np. woda.

        • przeczytaj ze zrozumieniem moją wypowiedź i hrusta w kontekście wykorzystania zabezpieczenia różnicowo-prądowego podczas pracy miksera lub twojej szlifierki bez wykorzystania obwodu ochronnego w gnieździe i wyciągnij wnioski

  3. ILE RAZY BY NIE TŁUMACZYĆ NA TYM PORTALU TO I TAK NIE ZROZUMIEJĄ MAJĄC PTASI MOŹDZEK….TAK WIĘC NIC NIE DA PISZĄC DO CZEGO SŁUŻY RÓŻNICOWKA A CO DOPIERO JAK BYŚMY MIELI NAPISAĆ O OCHRONNIKU…POZDRAWIAM ROZUMIEJÀCYCH..
    P.S.
    JAK GOSPODARZ JEST SKNERĄ TO TAKIE SĄ TEGO SKUTKI…

    • Nie znalez tego człowieka wiec nie osadzaj go i nie mów ze byl sknera tak sie sklada ze byl moim sąsiadem jednym z bardzo dobrych ludzi na naszej wiosce !!!

  4. różnicówka by pomogła ale gdzie w starych instalacjach ją spotkacie

  5. to trzeba instalację wymienić lub remont wykonać by była bezpieczna.

  6. Szanowni Państwo. Dobrze tu koledzy piszą; jakby zastosowany został wyłącznik różnicowoprądowy to nie doszłoby do tragedii. Z tego co redakcja napisała,to Pan został porażony i leżał na podłodze budynku gospodarczego, a jak kobieta się dotknęła męża to też ją popieściło. Więc przepływ ładunku elektrycznego w momencie dotknięcia przez kobietę nastąpił na drodze mężczyzna-kobieta-podłoga budynku gospodarczego. Zauważcie ,że nie wnikam skąd ładunek elektryczny znalazł się na mężczyźnie. Jeśli byłby zainstalowany wyłącznik różnicowoprądowy, to przepływ tego ładunku na tej drodze spowodowałby zadziałanie tego wyłącznika,bowiem byłby upływ ładunku przez podłogę do ziemi.Stąd wniosek,że podłoga była przewodnikiem. A skoro tak,to w momencie jak mężczyzna upadł na podłogę to nawet w najgorszym przypadku ( gdy on wpiął się między przewody L i N ), to różnicówka by zadziałałaby w momencie w którym jego ciało zetknęło się z podłogą. Mężczyzna krócej byłby pod nąpieciem,a kobiety by nie „popieściło”.
    Proszę zauważyć,że urządzenie elektryczne nie musi mieć podłączenia do bolca w gniazdku elektrycznym, a różnicówka i tak zadziała,jeśli się coś złego z tym urządzeniem się stanie i w momencie dotknięcia przez człowieka nastąpi przepływ ładunku z tego chorego urządzenia do ziemi( nieważne jaką drogą)
    Różnicówka nie zadziałałaby tylko w momencie w którym ktoś jedną częścią ciała dotknie się do przewodu L a drugą częścią ciała dotknie się przewodu N i DODATKOWO będzie odizolowany od ziemi [ będzie w butach gumowych, będzie stał na izolatorze ( czyli materiale który nie przewodzi ładunku elektrycznego )].
    Szkoda człowieka.

    • Bardzo Panu dziękuje za ten opis, mi się nie chciało wyjaśniać tak tego gdy zobaczyłem tak dużą ilość idiotycznych komentarzy osób które „wiedzą wszytko”. W takim syfie, osoba która nie wie o co chodzi to uwierzy większości komentarzy która mija się z prawdą. Chciałbym jeszcze dodać iż w Polsce, oprócz zatwierdzenia instalacji przez osoby uprawnione (elektryk który wykonuje instalacje) w momencie podłączenia do sieci przydała by się instytucja, rodzaj inspektora który sprawdzi wszystko i otrzyma kopie planów elektrycznych. Przeglądy byłyby wykonywane w nowych instalacjach, przy zakupie domu/mieszkania i powiedzmy co 15 lat jeżeli nic nie jest zmieniane. Jeśli byłyby dokonane zmiany to też powinny zostać zatwierdzone. W takiej sytuacji gdyby doszło do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku to strażacy chyba by znaleźli przyczynę i jeśli byłaby to wina instalacji to można by na planach zobaczyć czy wykonał to ktoś z uprawnieniami czy ktoś na własną rękę coś dodał od siebie. Myślę że zmniejszyło by to ilość takich wypadków. Dobrze by było aby wszyscy mieli chociaż minimalną wiedzę, taką jak postępować gdy ktoś jest porażony prądem. Odłączyć źródło zasilania jeśli to możliwe, jeśli nie to osobę poszkodowaną odepchnąć przedmiotem które nie przewodzi prądu.

  7. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Jak było, tak było – jedno jest pewne, że „cza” uważać z „prundem” prosze ja, chopów.
    Bo „prund” jak samochód – dobry sługa, a zły pan.

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Z kraju