Ruszają prace przy rozbiórce kładki. Przejazd przez miasteczko uniwersyteckie będzie zablokowany

40

Jutro zostanie zamknięta dla ruchu ul. Radziszewskiego w Lublinie. To z powodu rozbiórki kładki nad jezdnią. Utrudnienia potrwają do przyszłej środy.

 

Rozbierana będzie kładka nad ul. Radziszewskiego. Powstała ona w latach 70. ubiegłego wieku i zgodnie z projektem miała służyć pracownikom jak i studentom w łatwym dotarciu z placu Marii Skłodowskiej-Curie wprost na pierwsze piętro Biblioteki Głównej UMCS. Do tego celu miało powstać oddzielne wejście na tym poziomie, jednak nigdy nie zostało ono wykonane. W związku z tym, kładka przez te lata była praktycznie bezużyteczna,

Ponieważ kładka nie spełniała żadnej funkcji, nie była też remontowana, to z roku na rok jej stan się pogarszał. W końcu przed kilkoma laty wejście na nią zastało zamknięte. Dwa lata temu władze uniwersytetu postanowiły, że zostanie ona rozebrana. Jednak zburzenie budowli wymagało też dodatkowych prac przy samym budynku rektoratu. Kładka stanowi bowiem zadaszenie nad wejściem, i gdy zostanie rozebrana, konieczne okazało się wykonanie nowego. Zabudowany musi zostać też taras przedwejściowy na poziomie pierwszego piętra biblioteki.

Prace miały rozpocząć się w sierpniu, jednak wpłynęła tylko jedna oferta, do tego firma która ją złożyła, prace oszacowała na kwotę trzy razy niższą, niż przygotowana przez uczelnię wycena. Kiedy poproszono o wyjaśnienia, wyszło na jaw, że wykonawca nie wycenił wszystkich prac a nowy kosztorys był wyższy, niż przeznaczone na ten cel środki. Przetarg został więc powtórzony. Tym razem zgłosił się kolejny wykonawca, z którym podpisano umowę.

Jak nas poinformowano, prace ruszą w piątek 8 września. O godzinie 9 firma IKOM zamknie dla ruchu ul. Radziszewskiego na wysokości budynku biblioteki. Utrudnienia będą występowały również dla ruchu pieszego. Jak zadeklarował wykonawca prac, mają się one zakończyć w środę 13 września.

(fot. lublin112)
2017-09-07 14:23:58