Rozpoczynają się Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Nocą odbędzie się konkurencja na placu Litewskim

W środę rozpoczęły się Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Jest to już IX edycja tego, cieszącego się dużym zainteresowaniem, wydarzenia.

 

W środę o godz. 17 w Hotelu „Luxor” przy al. Warszawskiej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. W ceremonii wzięli udział uczestnicy, którzy do Lublina przyjechali z różnych stron kraju. W zawodach rywalizować będą ratownicy medyczni m.in. z Lublina, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielsko-Białej, Chełma, Garwolina, Gdyni, Katowic, Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Warszawy czy też Wrocławia.

Poszczególne zespoły będą miały za zadanie zmierzyć się z różnymi konkurencjami, wykonywanymi w czasie rzeczywistym. Co ważne, uczestnicy do ostatniej chwili nie będą wiedzieć, jakie zadania ich czekają. Pierwsza z konkurencji odbędzie się dzisiaj po godz. 21.00 na placu Litewskim.

Kolejne zadania, tym razem już dzienne, prowadzone zostaną w czwartek m.in. w Ośrodku Szkoleniowym lubelskiego pogotowia ratunkowego przy ul. Bursaki. W piątek nastąpi ogłoszenie zwycięzców i odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym Mistrzostw.

(fot. archiwum)
2018-06-06 19:05:53