Z redakcyjnego maila: Stan techniczny placu zabaw zagraża zdrowiu dzieci (zdjęcia)

plac1

Wystające druty z opon, gwoździe i wkręty, drzazgi i spróchniałe elementy – tak wygląda plac zabaw dla dzieci przy ul. Gościnnej w Lublinie. Czytelnik wysłał do spółdzielni mieszkaniowej ponad dwa tygodnie temu maila w tej sprawie, do dziś nic się nie zmieniło.

 

Rozpoczęły się wakacje i część dzieci spędzi je głównie na placach zabaw. To czy będą mogły się na nich bezpiecznie bawić, zależy od ich stanu technicznego. Jeżeli plac zabaw wygląda jak ten przy ul. Gościnnej w Lublinie, jest duże ryzyko, że dziecko może z niego wrócić z obrażeniami ciała.

Nasz Czytelnik przesłał do nas zdjęcia prezentujące stan techniczny urządzeń do zabaw na placu przy ul. Gościnnej w okolicach Przedszkola nr 79.

Pan Adam napisał:

– Jestem lokatorem jednego z mieszkań przy ulicy Gościnnej. Po ostatniej mojej wizycie na placu zabaw w okolicach Przedszkola nr 79. zaskoczył mnie tragiczny stan sprzętów do zabaw. Przedstawię Państwu pobieżną listę usterek które zagrażają zdrowiu bawiących się tam dzieci:
– wystające zardzewiałe druty z opon służących do wchodzenia
– wystające gwoździe i wkręty na mostkach
– wystające drewniane drzazgi w wielu miejscach
– spróchniała konstrukcja nośna domków która nie zapewnia stabilności całej konstrukcji
– dziurawe i połamane daszki domków.

Nasz Czytelnik przesłał informację do Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby, na terenie której znajduje się plac zabaw. Od ponad dwóch tygodni nie otrzymuje odpowiedzi w tej sprawie, jak też stan urządzeń nie uległ zmianie.

Patrząc na zdjęcia nietrudno sobie wyobrazić na jakie zagrożenia narażone są bawiące się tam dzieci. Zardzewiałe druty wystające z opon, czy wystające z desek gwoździe mogą doprowadzić do poważnych okaleczeń ciała oraz uszkodzenia odzieży. Wysłaliśmy ponownie informację od spółdzielni z zapytaniem, kiedy zostaną usunięte widoczne na zdjęciach usterki.

Jeżeli w Waszej okolicy znajduje się plac zabaw, który zagraża bezpieczeństwu bawiących się na nim dzieci, wysyłajcie do nas takie informacje ze zdjęciami lub informacje z dokładną lokalizacją. Sami odwiedzimy takie miejsca i zrobimy zdjęcia na miejscu.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo bawiących się dzieci.

2018-06-23 10:33:43
(fot. nadesłane Adam)