Rajdowe emocje coraz bliżej. W tym roku uczestnicy Rajdu Nadwiślańskiego będą rywalizować również na ulicach Lublina

Pod koniec września rozpocznie się Rajd Nadwiślański. Na drogach w okolicach Lublina, Bełżyc, Nałęczowa i Kraśnika zobaczymy zmagania kierowców rajdowych. Po raz pierwszy, jeden z odcinków specjalnych zlokalizowano w samym Lublinie.

 

Tegoroczny Rajd Nadwiślański, który będzie piątą i przedostatnią rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Odbędzie się on w dniach 29.09 – 01.10. W tym roku organizatorzy dokonali wielu zmian, dzięki czemu impreza będzie jeszcze bardziej atrakcyjna zarówno dla kierowców, jak i dla kibiców. Największa z nich to zmiana lokalizacji bazy organizacyjnej, która zostanie przeniesiona z Puław do Lublina. Na terenie Arena Lublin zlokalizowane będzie biuro rajdu oraz park serwisowy.

Również miejski odcinek specjalny, który do tej pory odbywał się na ulicach Puław, zlokalizowany zostanie w Lublinie. – Największe polskie miasto na wschód od Wisły będzie gościć rajdowych fanów oraz organizatorów po raz pierwszy, a w jego sercu, na staromiejskim Placu Zamkowym zorganizowane zostaną ceremonie startu i mety. Centrum miasta będzie także areną widowiskowego odcinka specjalnego, który bez wątpienia przyciągnie tysiące rajdowych fanów. Przed nami kolejna niezapomniana, pełna sportowej walki i emocji rajdowa przygoda – wyjaśnia Daniel Siemczuk, Dyrektor Rajdu Nadwiślańskiego.

Pierwszy etap rajdowych zmagań będzie się składał z 5 odcinków specjalnych. Cztery z nich położone będą w okolicach Kraśnika, ostatni to wspomniany wcześniej OS w Lublinie. Drugiego dnia kierowcy będą rywalizować na trasie sześciu odcinków specjalnych, tym razem zlokalizowanych na trasach na zachód od bazy rajdu. Nowością jest także „zapętlenie” jednego z OS każdego dnia. Sam układ trasy będzie bardzo kompaktowy, co zawsze było ogromnym atutem Rajdu Nadwiślańskiego.

O kolejnych szczegółach jak też przygotowaniach zwiazanych z Rajdem Nadwiślańskim, będziemy informować na bieżąco.

(fot. Foto Art Group)
2017-09-13 18:37:12