W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny. To kolejna ofiara mrozów w naszym regionie

61

W ciągu ostatniej doby trzy osoby straciły życie z powodu silnych mrozów. Jedną z ofiar znaleziono w naszym regionie. Nie brakowało też interwencji związanymi z osobami bezdomnymi.

 

Najzimniejszym miejscem minionej nocy w naszym regionie znów było Roztocze. W Guciowie około godziny 6 nad ranem zanotowano -18,3°C, z kolei z Lublinie notowano od -12,7°C w centrum miasta, do -14,5°C przy ul. Zemborzyckiej. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w całym kraju z powodu mrozów życie straciły trzy osoby. Jedną z ofiar znaleziono w naszym regionie.

W miejscowości Zawada koło Zamościa natrafiono na zwłoki 69-letniego mężczyzny. Znajdowały się one w pustostanie, gdzie temperatura była zbliżona do tej, jaka panowała na zewnątrz. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, która ma potwierdzić przyczynę śmierci.

W całym regionie policjanci i strażnicy miejscy są zobligowani do szczególnego nadzoru nad miejscami, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, lecz niskie temperatury będą stanowić dla nich zagrożenie. Chodzi m.in. o altanki na działkach, pustostany czy też wiaty śmietnikowe.

Wczoraj wieczorem jedną z tego typu interwencji przeprowadzono przy ul. Północnej w Lublinie. W jednym z pustostanów miały przebywać osoby bezdomne, rozpaliły sobie także ognisko, aby się ogrzać. Na widok policjantów oraz strażaków wszyscy uciekli.

Od 1 listopada do dnia dzisiejszego, według danych Komendy Głównej Policji, w wyniku wychłodzenia, w całym kraju zmarło 69 osób.

60

62
(fot. lublin112)
2018-03-04 11:31:05