Puste półki, wstrzymane dostawy towaru. Kolejna sieć sklepów z widmem upadłości (zdjęcia)

70

Wchodząc do sklepu możemy poczuć się jak w czasach PRL-u. Straszą puste półki, a za ladą stoją znudzeni pracownicy. Choć firma zapewnia, że to przejściowe problemy, mało kto w to wierzy.

 

Kolejna w ostatnim czasie ogólnopolska sieć sklepów popadła w problemy finansowe. Małpka Express, której sklepy znajdziemy również w Lublinie jak i w Zamościu, ma duże problemy z zaopatrzeniem swoich punktów handlowych. W jednym z lubelskich sklepów zastaliśmy na regale kilka zupek chińskich, pojedyncze paczki chipsów, kilka rodzajów alkoholu, czy też napoje musujące dla dzieci. To praktycznie cały wybór, jaki ma klient. Podstawowych artykułów spożywczych, czy też napoi, brakuje od ponad miesiąca. Podobna sytuacja występuje w niemal każdym sklepie tej sieci.

Związane jest to przede wszystkim z dużymi opóźnieniami w płatnościach dla kontrahentów, które występują od wakacji. Wielu z dostawców wciąż czeka na pieniądze, inni zaczynają już myśleć o wstąpieniu na drogę sądową, aby odzyskać zapłatę za dostarczony towar. Kolejni na profilu Małpki Express piszą wprost, co sądzą na temat współpracy z tą siecią sklepów.

66

Pomimo licznych prób, od ubiegłego tygodnia nie udało nam się skontaktować z centralą firmy. Jedynym wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy, jaki oficjalnie podaje właściciel sieci sklepów, jest wprowadzenie planu naprawczego.

67

Tymczasem już od kilku lat punktów z tym szyldem sukcesywnie ubywa. W 2015 roku było ich 300 dzisiaj jest 180.

Sytuacja jaka panuje jest prawie identyczna z tą, jaka miała miejsce nie tak dawno z siecią delikatesów Alma. Również zaczęło się od problemów z zapłatą dla kontrahentów, co sprawiło, że półki zaczęły świecić pustkami. Wtedy również zapewniano, że to tylko przejściowe problemy, a wprowadzony plan naprawczy sprawi, że sieć wyjdzie na prostą. Wkrótce Alma ogłosiła upadłość i zniknęła z rynku.

71

72

73

(fot. lublin112)
2017-10-23 21:04:26