Puławy: Sprzedawali tombak zamiast złota. Dwaj Rumuni wpadli po pościgu (zdjęcia)

68-89273

Wczoraj jedna z naszych Czytelniczek informowała nas o oszustach poruszających się srebrnym audi w rejonie Puław. Jak się okazało mężczyźni są już w rękach policjantów.

 

W czwartek przed południem otrzymaliśmy informację od jednej z naszych Czytelniczek, że w rejonie Puław przemieszczają się dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji, próbujący sprzedać przejeżdżającym tombak zamiast złota. O fakcie tym zostali powiadomieni puławscy policjanci. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że został oszukany przez dwóch obcokrajowców poruszających się pojazdem marki Audi na angielskich numerach rejestracyjnych.

– Mężczyzna przekazał, że w Puławach został poproszony przez dwóch mężczyzn o pomoc, ponieważ zabrakło im paliwa w samochodzie. Zaproponowali, że sprzedadzą mu złoto w okazyjnej cenie. Za sygnet i bransoletkę zapłacił im 400 złotych. Chwilę później zorientował się, że został oszukany ponieważ złoto okazało się tombakiem. Dyżurny podał informację na patrole, że sprawcy tego oszustwa poruszają się srebrnym audi na angielskich numerach rejestracyjnych – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Chwilę później na drodze krajowej nr 17 policjanci zauważyli opisywany pojazd. Osoby jadące w audi odpowiadały rysopisowi ze zgłoszenia. Policjanci po pościgu zatrzymali auto.

– Mężczyźni w wieku 31 i 34 lat zostali przewiezieni do puławskiej jednostki. Okazali się nimi obywatele Rumuni. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili jeszcze kilka sztuk biżuterii, które mogą być wykonane z tombaku – dodaje kom. Marcin Koper.

Obaj obcokrajowcy mieli przy sobie znaczną ilość Euro oraz polską walutę. 31-latek usłyszał już zarzuty oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyźnie nie brali udziału w podobnym procederze w innych miejscowościach.


2016-06-03 12:54:55
(fot. Policja Puławy)