Podczas przysięgi wyjął pierścionek. Oświadczyny w centrum Lubartowa (zdjęcia)

100

Dzisiaj w Lubartowie odbyła się przysięga kolejnych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jeden z nich postanowił też poprosić o rękę swoją wybrankę.

 

W niedzielę przed pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyła się uroczystość złożenia przysięgi przez żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po południu 174 żołnierzy złożyło przyrzeczenie służenia ojczyźnie a tym samym zasiliło szeregi liczącej już blisko 1700 osób Terytorialnej Służby Wojskowej. Nie zabrakło tradycyjnej defilady, a także prezentacji pojazdów i wyposażenia wojskowego.

Była to już siódma przysięga w lubelskiej brygadzie, tym razem jednak zupełnie wyjątkowa. Wszystko za sprawą Wojciecha Ostrysza, który w trakcie uroczystości klęknął przed swoją wybranką, wyciągnął pierścionek i poprosił ją o rękę. Wzruszona pani Ewelina po chwili zaskoczenia, powiedziała tak.

Ślubujący dzisiaj żołnierze rozpoczną służbę w 21 Batalionie Lekkiej Piechoty w Lublinie i 22 Batalionie Lekkiej Piechoty w Dęblinie. Proces formowania lubelskiej brygady przebiega zgodnie z założonym planem. Wojska Obrony Terytorialnej cieszą się w województwie lubelskim dużym zainteresowaniem i wciąż zgłaszają się chętni to tej służby. Do końca 2018 roku zaplanowane jest zakończenie procesu formowania brygady.

(fot. Przegląd Lubartowski)
2018-03-18 20:00:07