Przylatuje coraz więcej bocianów. Mieszkańcy zaniepokojeni o ich los (zdjęcia, wideo)

59

Z dnia na dzień w naszym województwie pojawia się coraz więcej bocianów. Ptaki te wracają do swoich miejsc gniazdowania, które wciąż jeszcze zasypane są śniegiem.

 

W sobotę informowaliśmy o pierwszych bocianach, które powróciły do naszego regionu. Zauważył je nasz czytelnik na łące w miejscowości Targowisko w gminie Zakrzew. W międzyczasie ptaków zaczęło przybywać i dzisiaj było ich tam już ok. 150-200 sztuk. Jak ustaliliśmy, ptaki te są jeszcze w trakcie podróży do docelowych miejsc gniazdowania. W tym miejscu zatrzymały się na odpoczynek.

Mieszkańcy widząc zziębnięte ptaki postanowili im pomóc. Powiadomiony został Urząd Gminy, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, jak również działające na tym terenie Koło Łowieckie. To bowiem w gestii myśliwych jest dokarmianie dziko żyjących zwierząt. Jak nas poinformowano, ptakom zapewniono pożywienie, dzięki któremu mają przetrwać ostatnie dni zimy.

Prognozy są bowiem optymistyczne, za kilka dni spodziewane jest znaczne ocieplenie, dzięki czemu bocianom o wiele łatwiej będzie samodzielnie zdobywać pokarm, a dzięki nabrać sił, po długim i wyczerpującym locie.

Tymczasem w naszym województwie obserwowanych jest coraz więcej powracających bocianów. Dzisiaj ptaki te pojawiły się m.in. w Czerniejowie koło Lublina. Wypatrzyli je pan Paweł z synem Dawidem, którzy postanowili popołudnie przeznaczyć na zabawę na sankach.

(fot. nadesłane -Kamil, Robert, Paweł)
2018-03-19 19:10:51