Przyjechali na komunię, z trawnika zrobili sobie parking (zdjęcia)

2018-05-16_17-441

Maj to czas komunii świętych, więc w rejonie kościołów pojawia się więcej pojazdów przed nabożeństwami. Tam, gdzie są duże parkingi nie ma problemu z pozostawieniem pojazdu, zaś tam, gdzie miejsc parkingowych jest za mało kierujący stawiają samochody niezgodnie z przepisami.

 

Do naszej redakcji przyszedł mail opisujący sytuację z parkowaniem w rejonie ul. Popiełuszki.

– W dniu 12 maja 2018 r. w kaplicy przy ulicy Popiełuszki odbywała się komunia. Osoby, które przyjechały na komunię, szukały miejsc parkingowych. Nie wiem, czy proboszcz zapewnił miejsca parkingowe, aczkolwiek uważam, że zachowanie kierowców jest karygodne. Parkowali wszędzie, gdzie się dało. Na chodnikach, na trawnikach nie zważając na pieszych, kobiety z wózkami, osoby starsze. Zadzwoniłam po straż miejską z prośbą o interwencję w sprawie parkowania. Patrol przyjechał, zrobił oględziny i niestety, ale odjechał, nie wlepiając żadnego mandatu. Zadzwoniłam powtórnie i od dyżurnego usłyszałam, że patrol stwierdził, iż samochody zaparkowane są na klepiskach. Na zdjęciach naprawdę trudno jest nie zauważyć, że samochody zaparkowane są na trawniku, dlatego tym bardziej dziwi mnie decyzja patrolu straży miejskiej – napisała do nas Czytelniczka.

O sprawę zapytaliśmy w lubelskiej Straży Miejskiej. Jak się okazuje, faktycznie strażnicy interweniowali na miejscu po dwóch zgłoszeniach, pomiędzy godz. 12.40 a 13.00, dotyczących parkowania na trawnikach przy ul. Popiełuszki.

– Na miejsce udali się funkcjonariusze Straty Miejskiej. Stwierdzono popełnienie pięciu wykroczeń, czterem kierowcom pozostawiono wezwania do stawienia się w siedzibie Straży Miejskiej, a jedna osoba została na miejscu pouczona. W pozostałych przypadkach stwierdzono, że pojazdy zaparkowane są na „klepiskach”. W takich przypadkach, kiedy brak jest trawy, Straż Miejska nie może ukarać kierowców za niszczenie zieleni – wyjaśnia Mirosław Sokal zastępca Komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin.

image4

image2 (1)

image1 (1)

2018-05-16 17:33:11
(fot. nadesłane)