Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przewozy Regionalne: Na cały weekend majowy wystarczy jeden bilet! Jedź pociągiem na Roztocze

Przewozy Regionalne przygotowały dla podróżnych na weekend majowy promocję. Za 39 zł będzie można jeździć do woli.

Oferta Bilet Turystyczny i Mini Bilet Turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. W okresie Majówki będzie on ważny od czwartku (od godz. 18:00) do poniedziałku (do godz. 6:00).

Oprócz tego Przewozy Regionalne przygotowały ofertę Ty i Raz, Dwa, Trzy. Została ona dla tych, którzy w tej samej relacji, klasie i rodzaju pociągu podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny lub z przysługującą ulgą ustawową, a od pozostałych osób pobiera się opłatę normalną według taryfy RAZEM (tańszą o ok. 30% od ceny podstawowej).

Jeżeli wybierzemy ofertę na majowy weekend polecamy 11 roztoczańskich hitów!

1. Roztoczański Park Narodowy.
Roztocze nazywane jest często krainą jodły, buka i tarpana. Podążając ścieżkami parku narodowego możemy poczuć oddech pradawnej roztoczańskiej puszczy. Pośród majestatycznych jodeł i buków spotkać można wiele rzadkich roślin i zwierząt. W osadzie leśnej Florianka prowadzona jest hodowla konika polskiego, który jest potomkiem dzikiego tarpana.

2. Drewniane cerkwie Roztocza

Roztocze Wschodnie pełne jest pozostałości wielokulturowych dziejów tego regionu. Tutaj łączyły się tradycje katolickie, prawosławne, greckokatolickie i żydowskie. Drewniane cerkwie rozsiane po regionie stanowią charakterystyczny element krajobrazu.

3. Szumy na Tanwi
Na zakolu rzeki Tanwi w miejscowości Rebizanty k. Suśca, na odcinku 400 m znajdują się 24 progi skalne zwane szumami lub szypotami. Charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii.

4. Kamienny Las na Roztoczu
Jan Długosz w swoich „Rocznikach”, w rozdziale o rzeczach osobliwych w Polsce napisał: „…w lasach, na polach i borach miasteczka Potylicz i wsi Hrebenne i Prusie, sosnowe drzewa mają taką naturę i tę właściwość, że jeżeli ich część, choćby gałąź lub inny kawał, odcięta zostanie lub odłamana, lub jeżeli nawet całe drzewo zostanie ścięte, przemienia się i przekształca po kilku latach w krzemień.

5. Sanktuaria z cudów słynące
Mieszkańcy Roztocza od wieków są ludźmi bardzo religijnymi. Region obfitował w objawienia i cudowne uzdrowienia. W miejscach obdarzonych boskimi łaskami powstały sanktuaria i kaplice. Największym jest Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie wraz ze słynnymi kaplicami Na Wodzie i Św. Rocha.

6. Rezerwat Czartowe Pole

Nazwa rezerwatu powstała od legendy głoszącej, że kiedyś „jeno czarci tam hasali” (czego skutkiem miały być liczne powodzie i pożary). Legenda odnosi się to do śródleśnej polany w pobliżu ruin dawnej papierni Zamojskich.

7. Bunkry Linii Mołotowa
Świadectwem burzliwych losów roztoczańskiej ziemi są fragmenty Rawsko-Ruskiego Rejonu Umocnionego tzw. linii Mołotowa. Był to pas radzieckich umocnień ciągnących się wzdłuż granicy z III Rzeszą, wytyczonej po podziale Polski, dokonanym przez okupantów w 1939 r. na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow.

8. Kamieniołom w Józefowie
Kamieniołom „Babia Dolina” w Józefowie to najbardziej rozległy kamieniołom na Roztoczu Środkowym. Od wieków „józefowskiego kamienia” używano go do wytwarzania kamieni młyńskich i browarnych.

9. Spływy kajakowe po Wieprzu i Tanwi
Świetnym pomysłem na roztoczańską przygodę są spływy kajakowe. Dzięki nim można poznać unikalną przyrodę i aktywnie spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

10. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez malownicze tereny Roztocza Zachodniego, Środkowego i Wschodniego od Kraśnika do Lwowa na Ukrainie. Różnorodna rzeźba terenu, szata roślinna, występujące tu zabytki kultury oraz specyficzny krajobraz powodują, że szlak jest bardzo atrakcyjny.

11. Zamość – Miasto Idealne
Zamość to renesansowe civitas optimo – miasto idealne i dawna twierdza. W 1992 r umieszczone zostało na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miasto może pochwalić się jednym z najpiękniejszych rynków w Polsce. Rynek Wielki (o wymiarach 100 x 100 m) otoczony jest rzędami wspaniałych bogato zdobionych kamieniczek.

– Czy warto odwiedzić to tajemnicze miejsce?
– Oferta Połączenie w Dobrej Cenie obowiązująca w relacji Lublin – Zamość pozwoli na zakup biletu za jedyne 15zł, a w relacji Lublin – Bełżec 22zł.

Więcej informacji o ofertach:

Połączenie w dobrej cenie

Bilet Turystyczny i Mini Bilet Turystyczny

Ty i Raz, Dwa, Trzy

 

Rozkład Jazdy – kliknij

Z Roztocza
Przewozy Regionalne: Na cały weekend majowy wystarczy jeden bilet! Jedź pociągiem na Roztocze

Z Lublina
Przewozy Regionalne: Na cały weekend majowy wystarczy jeden bilet! Jedź pociągiem na Roztocze

2015-04-23 16:13:57
(fot. PR)

3 komentarze

  1. no i fajnie! Jak ktoś nie ma planów i ma w nogach, to może zaliczyć parę fajnych miejsc przy pomocy kolei 🙂 a jak nie ma w nogach, to choć sobie pojeździ…

  2. Super. To jade nad morze. Pozwiedzam i do domu 🙂

  3. Idealna Oferta a ja myślę że skoczę w bieszczady

Z kraju