Prokuratura w szpitalu przy al. Kraśnickiej. To po upadku kobiety z okna

DSC00563

Trwa prokuratorskie śledztwo w sprawie zdarzenia, jakie miało w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Śledczy ustalają okoliczności śmierci 66-letniej kobiety.

 

Sprawą śmierci 66-letniej kobiety, która wczoraj zginęła na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, zajęła się prokuratura. Wiadomo, że 66-latka od wtorku przebywała na oddziale chorób wewnętrznych. W niedzielę po godzinie 9 wypadła ze znajdującego się na czwartym piętrze okna. Pomimo szybko udzielonej pomocy, jak też prowadzonej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, nie udało się uratować jej życia.

Choć wszystkie okoliczności wskazują na samobójstwo, śledczy chcą poznać przyczyny tak desperackiego kroku. Przede wszystkim dlatego, aby mieć pewność, że w odebraniu sobie życia nikt 66-latce nie pomagał, czy też nie była ona nakłaniana do podjęcia takiej decyzji.

Kolejnym etapem śledztwa jest ustalenie, czy w szpitalu przestrzegane były wszystkie procedury. Chodzi o właściwą opiekę nad pacjentami a zwłaszcza, czy zdarzenia można było uniknąć, lub też jemu zapobiec.

(fot. lublin112)
2017-03-20 18:25:42