Produkował bimber i papierosy, jego klientami byli sąsiedzi. Przy okazji kradł prąd (zdjęcia)

71

Na jednej z posesji w powiecie zamojskim policjanci odkryli aparaturę do produkcji alkoholu i sprzęt do wytwarzania papierosów. Przy okazji wyszło na jaw, że mężczyzna kradł prąd.

 

W piątek dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odwiedzili jednego z mieszkańców miejscowości położonej w gminie Zamość. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, iż 65-letni mężczyzna może nielegalnie wytwarzać wyroby akcyzowe, postanowili dokonać przeszukania należącej do niego posesji.

W pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu a także sprzęt do wytwarzania papierosów. Do tego naleźli około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, oraz ponad 150 gotowych już papierosów.

Jak ustalili mundurowi, nielegalnym procederem mężczyzna sam się nie zajmował. Pomagała mu mieszkająca wraz z nim 52-letnia kobieta. Co więcej wiadomo już, co dalej działo się z wytworzonym bimbrem i papierosami. Zaopatrywali się w nie okoliczni mieszkańcy.

W czasie prowadzonych na posesji czynności wyszło również na jaw, że 65-latek kradnie prąd. W ten sposób zasilane były wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne. Teraz o dalszym losie 65-latka i jego 13 lat młodszej partnerki zadecyduje sąd. Za nielegalny wyrób alkoholu i wyrobów tytoniowych grozi im do roku pozbawienia wolności, natomiast za kradzież energii do lat 5 więzienia.

70

(fot. policja)
2018-01-20 16:28:42