Próbowali zakłócić spotkanie premiera z mieszkańcami Lublina (wideo, zdjęcia)

DSC01385

Osoby związane z KOD i ruchem Obywatele RP próbowały w sobotę zakłócić spotkanie mieszkańców Lublina z premierem Mateuszem Morawieckim. Około 20 osób stanęło z transparentami nieopodal Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Pikietujący stanęli pod oknami Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego z transparentami, wznosząc okrzyki znane z poprzednich protestów, dotyczące wolnych sądów i respektowania konstytucji. Oprócz tego znalazł się transparent odwołujący się do protestu osób niepełnosprawnych. W pewnym momencie grupa protestujących zaczęła przekrzykiwać się z grupą kilkudziesięciu osób, zwolenników PiS, które nie dostały się na spotkanie z premierem, ale stały przy wejściu oglądając relację na telefonie.

 

Po chwili doszło do przepychanek, jeden z mężczyzn wyrwał protestującym jeden z transparentów i uciekł, z kolei inny z mężczyzn kopnął w nogę jedną z protestujących kobiet. W końcu interweniowała policja i po kilkudziesięciu minutach protest przeniósł się w rejon ulicy Jerzego de Tramecourta. Z około 20 osób zrobiło się kilka. Po interwencji straży miejskiej protestujący rozeszli się.

2018-05-26 23:01:23
(fot. wideo lublin112.pl)