Problem strażaków z Lubartowa. Nikt im nie chce wybudować nowej siedziby

zdjęcie tytułowe

W tym roku miały ruszyć prace budowlane nowej siedziby dla lubartowskich strażaków. Okazuje się, że inwestycja może znacznie opóźnić się w czasie.

 

Unieważniony został przetarg, w którym poszukiwano firmy mającej wybudować nową siedzibę dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Działania związane z tą inwestycją prowadzone są już wiele lat. W 2013 roku rozpoczęły się czynności zmierzające do zakupu niezbędnego terenu. Rok później działka została zakupiona i przekazana na rzecz skarbu państwa. W 2016 roku przekazano ją w użytkowanie strażakom.

Chodzi o teren w Wincentowie, dzięki czemu lubartowska straż miała się wyprowadzić z centrum miasta, na jego obrzeża. W ubiegłym roku opracowano dokumentację projektową, wydano decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę. W ramach inwestycji zaplanowano powstanie budynku Komendy Powiatowej PSP z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą, bazy wymiennych kontenerów ratowniczo – gaśniczych, wspinalni strażackiej a także wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Ogłoszony przetarg zakończył się jednak fiaskiem. Dobra koniunktura w branży budowlanej, jak też brak rąk do pracy dały się we znaki także strażakom. Okazało się bowiem, że żadna firma nie była zainteresowana realizacją inwestycji. W wyniku tego Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański zmuszony był unieważnić postępowanie.

(fot. PSP Lubartów)
2018-07-17 23:27:28