Pracownicy Urzędu Gminy w Fajsławicach byli pijani. Policja wszczęła dochodzenie

DSC00804

Kolejne w ostatnim czasie kłopoty związane z Urzędem Gminy w Fajsławicach. Najpierw zatrzymano kierowcę, który woził dzieci bez uprawnień, teraz wpadło dwóch pijanych pracowników gminy.

 

Po opublikowanym w ubiegłym tygodniu materiale, w którym informowaliśmy o zatrzymaniu kierowcy, który miał wozić dzieci autobusem z Fajsławic do Krasnegostawu nie posiadając do tego uprawnień w postaci prawa jazdy, wiele osób postanowiło przerwać zmowę milczenia w tej sprawie. Mieszkańcy Fajsławic zaczęli zgłaszać się do nas z kolejnymi informacjami dotyczącymi tego, co się dzieje w gminie.

Sekretarz Urzędu gminy wyjaśniał wtedy, że ich kierowca zdał egzamin na prawo jazdy, tylko nie odebrał samego dokumentu. Zapewniał również, że mężczyzna posiada wszystkie wymagane prawem uprawnienia do wykonywania tej pracy. Kierowca miał posiadać również świadectwo kwalifikacji uprawniające do prowadzenia autobusów. Dlatego też, według przedstawiciela Urzędu Gminy, mógł on legalnie wykonywać swoją pracę.

Kategorycznie nie zgadzają się z tym Inspektorzy Transportu Drogowego, którzy dokonywali kontroli zatrudnionego w Urzędzie Gminy mężczyzny. Nie miał on prawa wykonywać transportu osób, dlatego też został ukarany mandatem karnym, jak też zakazano mu dalszej jazdy. Tymczasem jak udało nam się ustalić, zapewnienia płynące ze strony urzędników nie są do końca prawidłowe. Kierowca miał zdać egzamin dopiero na początku listopada, zaś swoją pracę rozpoczął od pierwszych dni września.

-Wiele osób wiedziało, jak jest, jednak każdy bał się głośno odezwać. G. woził dzieci i we wrześniu, gdy jeszcze nie miał prawa jazdy. Co więcej, przeprowadzona kontrola niewiele zmieniła, gdyż kilka dni po niej znowu wsiadł za kierownicę i pojechał z dziećmi na wycieczkę – wyjaśniała nam jedna z mieszkanek miejscowości.

Jakby tego było mało, na początku tego tygodnia Fajsławice obiegła informacja o zatrzymaniu kolejnego kierowcy, który tym razem miał być pijany. Ponieważ z wójtem nie było możliwości się skontaktowania, szczegóły interwencji wyjaśniał nam podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

– Jeden z pracowników Urzędu Gminy poprosił o sprawdzenie trzeźwości trzech mężczyzn, którzy jak się okazało, byli zatrudnieni przez gminę. Podejrzenia co do ich stanu częściowo się potwierdziły, gdyż u dwóch z nich alkomat wykazał wynik pozytywny. Trzeci z mężczyzn był trzeźwy – tłumaczył nam podkom. Piotr Wasilewski.

Policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie, mające na celu ustalenie, czy pijani pracownicy wykonywali w takim stanie swoje obowiązki. Na obecnym etapie, funkcjonariusze nie chcą zdradzać, na jakich stanowiskach mężczyźni byli zatrudnieni.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-18 19:24:14