Pożar ogromnej hałdy odpadów. Walka z ogniem może potrwać kilka dni

W czwartek wieczorem strażacy zostali powiadomieni o pożarze przy ulicy Kasprowicza w Lublinie. Płonie hałda z odpadami.

Straż pożarna została powiadomiona o pożarze na terenie jednej z firm przy ulicy Kasprowicza w Lublinie w czwartek późnym wieczorem. Gdy na miejsce dojechał pierwszy zastęp okazało się, że płonie ogromna hałda, na której składowane są odpady. Źródło ognia znajduje się w środku wysokiego na kilkanaście metrów a długiego na kilkadziesiąt metrów składowiska. Na zewnątrz wydobywa się tylko dym.

Gaszenie pożaru będzie bardzo utrudnione i czasochłonne. Na miejscu jeszcze w czwartek był pracownik Zarządzania Kryzysowego, który oceniał jak duże jest zagrożenie. Najprawdopodobniej pryzmę odpadów trzeba będzie za pomocą ciężkiego sprzętu rozkopywać i metr po metrze przelewać wodą, co może potrwać bardzo długo.

Jak wstępnie oceniono, hałda mogła płonąć już od kilku dni, jednak dopiero niskie temperatury sprawiły, ze wydobywający się dym stał się widoczny co zaniepokoiło pracowników firmy. W tym przypadku mogło dojść do samozapłonu odpadów.

(fot. ilustracyjne lublin112)
2014-01-23 22:19:15