Potrącił rowerzystę i uciekł. Sprawcą śmiertelnego wypadku okazał się obywatel Ukrainy (zdjęcia)

68-112979_g

Policjanci z Dorohuska zatrzymali obywatela Ukrainy, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany cyklista zmarł w szpitalu.

 

Do tragicznego wypadku drogowego doszło 4 sierpnia 2017 roku w miejscowości Okopy Kolonia.

– Tego dnia chełmscy policjanci zostali powiadomienie, że przy drodze krajowej nr 12 w przydrożnym rowie został znaleziony rowerzysta, który w ciężkim stanie trafił do chełmskiego szpitala. Jak się okazało 66-letni mieszkaniec gminy Dorohusk został potrącony przez samochód. 31 sierpnia mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń – informuje podkom. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Policjanci z Dorohuska ustalili, że sprawcą wypadku jest obywatel Ukrainy, który tego dnia poruszał się samochodem marki Mercedes Sprinter.

– Ostatniej soboty, dzięki współpracy z funkcjonariuszami SG i po po otrzymaniu zgłoszenia, że typowany przez nich mężczyzna znajduje się na przejściu granicznym w Dorohusku policjanci zatrzymali 32-latka – dodaje podkom. Ewa Czyż.

W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do chełmskiej prokuratury oraz Sądu Rejonowego w Chełmie gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielania pomocy ofierze wypadku. Obywatel Ukrainy przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

68-112980_g

2017-09-19 08:23:32
(fot. Policja Chełm)