Potoki: Przekroczył prędkość o 108 km/h. Miał 1,7 promila

Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, przekroczenie prędkości o 108 km/h, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, brak prawa jazdy oraz tablicy rejestracyjnej, to finał jazdy 42-letniego kierowca audi.

 

Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Potoki. Jadący nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem policjanci zauważyli samochód marki Audi. Kierowca osobówki wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym.

-Przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h, jechał z prędkością 178 kilometrów na godzinę. Pojazd nie posiadał również tablicy rejestracyjnej. Samochód został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą audi siedział 42-latek z gminy Lubycza Królewska. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Stróże prawa nabrali również podejrzeń, co do stanu trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu – mł. asp. Jerzy Rusin z tomaszowskiej policji.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kilka poważnych wykroczeń. Policjanci zatrzymali 42 latkowi prawo jazdy. Na jego konto wpłynie również 25 punktów karnych.

2014-07-01 11:59:26
(fot. Policja Tomaszów Lubelski)