Poszukiwany od piątku 19-latek nie żyje. Jego ciało wyłowiono z rzeki (foto)

50

Trwa ustalanie okoliczności śmierci młodego mężczyzny, którego zwłoki odnaleziono dzisiaj przed południem w rzece Krzna. Był on poszukiwany od minionego piątku.

 

W środę przed południem w rzece Krzna, w pobliżu miejscowości Dołha w gminie Drelów, odnaleziono ciało poszukiwanego od ubiegłego tygodnia Przemysława S. Mężczyzna w piątek około godziny 18:00 wyszedł z domu w miejscowości Dołha. Od tamtej pory ślad po nim zaginął.

Gdy najbliżsi 19-latka zgłosili jego zaginięcie, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania. Brali w nich udział policjanci, strażacy z Międzyrzeca Podlaskiego oraz jednostek OSP Dołha, Żerocin, Witoroż, Łózki, Drelów i Szachy do tego grono okolicznych mieszkańców oraz rodzina mężczyzny.

Przeczesywane były okolice miejsca zamieszkania, jednocześnie sprawdzane były miejsca, do których mężczyzna mógł się udać. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Rozległy teren, w którym prowadzone były działania sprawdzony został za pomocą drona.

Przed południem, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaski oraz kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego, sprawdzając koryto rzeki Krzna, w pobliżu miejscowości Dołha, ujawnili ciało mężczyzny. Znajdowało się ono około 1 metra od linii brzegowej.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wykonują czynności w tej sprawie. Ustalane są dokładne okoliczności śmierci 19-latka. Ciało zabezpieczone zostało celem wykonania sekcji. Jej wyniki pozwolą na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci.

(fot.policja)
2017-09-13 17:27:14