Poszedł kraść, nagrała go kamera. Sprawcę rozpoznali internauci (foto)

68-117425

Internauci rozpoznali na zdjęciach mężczyznę, który dokonał kradzieży w dwóch sklepach w galerii przy al. Unii Lubelskiej. Informacje dotyczące tożsamości złodzieja zostały przekazane policjantom. Zatrzymany 37-latek tłumaczył mundurowym, że skradzione przedmioty sprzedał na targowisku.

 

Kilka dni temu w mediach pojawił się komunikat dotyczący złodzieja, który ukradł zestaw noży i pościel w dwóch sklepach w galerii handlowej przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Straty zostały oszacowane na 500 złotych. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym było widać, jak mężczyzna chowa do reklamówki skradzione przedmioty i wychodzi.

– W ciągu zaledwie kilku dni od publikacji komunikatu o poszukiwaniach sprawcy, mężczyzna został zatrzymany. W dużej mierze była to zasługa internautów, których odzew na policyjny komunikat był natychmiastowy – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mieszkaniec Lublina. Na komisariacie mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak powiedział stróżom prawa, skradzione przedmioty sprzedał na targowisku.

– Mężczyźnie został przedstawiony zarzut kradzieży w warunkach recydywy, bo jak się okazało, wcześniej karany był za podobne przestępstwa. 37-latek wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę na poczet przeszłych kar i grzywien – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

2017-11-23 18:57:47
(fot. Policja Lublin)