Posprzątali Wyżnicę. 10 kajakarzy zebrało 32 worki odpadów (zdjęcia)

Sprzątamy Wyżnicę wkajakach 2017195

Wypożyczalnia kajaków „WKAJAKACH” w Józefowie nad Wisłą zorganizowała już po raz drugi wydarzenie Sprzątamy Wyżnicę. Akcja polegała na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających w korycie rzeki Wyżnicy na odcinku Bór- Rybitwy.

 

Wydarzenie „Sprzątamy Wyżnicę” zorganizowane było w minioną sobotę 16 września. Na starcie o godzinie 12.00 w miejscowości Bór, stawiło się 10 odważnych kajakarzy: Justyna Stadnik, Aldona Stadnik, Artur Stadnik, Jakub Stola, Piotr Kulig, Michał Rola, Lidia Klimek, Sebastian Klimek, Rafał Ryba.

– W trakcie spływu zbierane były napotkane na trasie śmieci. Mimo niesprzyjającej pogody, niskiej temperatury i drobnego deszczu, uczestnikom udało się zebrać aż 32 worki odpadów zalęgających w korycie rzeki. Głównie były to butelki szklane i plastikowe, opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach i żywności, obuwie, puszki aluminiowe, styropian, żarówki, drzwi od lodówki, ogrodowe krzesło i telewizor. Zebrane nieczystości przekazaliśmy do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Józefowie nad Wisłą. Na mecie przy moście drogowym w Rybitwach na strudzonych i zmarzniętych kajakarzy czekał ciepły poczęstunek – poinformowała nas Lidia Klimek, która brała udział w akcji.

Osoby aktywnie wspierające wydarzenie wykazały się duża determinacją w zbiórce odpadów. Akcja „Sprzątamy Wyżnicę” przyniosła korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale podniosła także walory wizualne rzeki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.

2017-09-18 20:15:56
(fot. nadesłane Lidia Klimek)