Pomimo powrotu mrozu, stok na Globusie wciąż nieczynny. Narciarze nie kryją nerwów

Odwilż sprawiła, że lubelski MOSiR zadecydował o zamknięciu stoku narciarskiego na Globusie. Pomimo utrzymujących się od kilku dni minusowych temperatur, stok wciąż nie został otwarty. Jednak jak nas poinformowano, nastąpi to już niedługo.

 

Od czwartku 2 lutego jedyny w Lublinie stok narciarski jest nieczynny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, postanowił zamknąć stok ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Te z kolei mają wpływ na bezpieczeństwo narciarzy. – W wyniku opadów deszczu i odwilży, ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, byliśmy zmuszeni do zamknięcia w stoku narciarskiego Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie – tłumaczył Miłosz Bednarczyk z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Miłośnicy białego szaleństwa, muszą więc korzystać z innych miejsc, gdzie można poszusować na nartach. Okazuje się bowiem, że tylko lubelski stok został zamknięty. Pozostałe ośrodki narciarskie działają bez problemów i można z nich korzystać bez ograniczeń. Jednak najbliżej Lublina znajdują się te w Rąblowie, Kazimierzu Dolnym i Parchatce. To z kolei sprawia, że ci, którzy korzystali ze stoku na Globusie np. po pracy, teraz sobie nie mogą pozwolić na wyjazd na narty, głównie z powodu ograniczonego czasu.

Tymczasem od kilku już dni temperatury są sprzyjające a lubelski stok wciąż jest zamknięty. – Dlaczego lubelskim narciarzom po raz kolejny utrudnia się możliwość z korzystania ze stoku na Globusie. Zamknięto go z powodu odwilży a przecież ta trwała dzień czy dwa. Po raz pierwszy od kilku lat mamy prawdziwą zimę, mróz trzyma już od kilku dni, a ze stoku dalej nie można korzystać – alarmuje nasz czytelnik Marcin. Podobnych sygnałów otrzymaliśmy więcej. Jak udało nam się jednak ustalić, jutro w godzinach wieczornych na stok ponownie będą mogli zawitać narciarze.

Ze względu na występujące w ostatnim czasie marznące opady, konieczne okazało się skucie lodu, którym pokrył się śnieg. Teraz trwają ostatnie przygotowania do tego, aby w środę narciarze znów mogli cieszyć się z uroków zimy.

(fot. lublin112)
2017-02-07 18:45:45