Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podrabiane kurtki zarekwirowane przemytnikom trafiły do potrzebujących

Podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej otrzymali prezent świąteczny od Krajowej Administracji Skarbowej. Są to kurtki, które zostały zatrzymane na granicy, gdyż posiadały podrobione znaki towarowe.

W czwartek kom. Andrzej Halicki – zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, w obecności Prezydenta Miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka przekazał do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 881 kurtek, w tym damskie, męskie oraz prawie 600 dziecięcych. Kurtki zatrzymane zostały w Oddziale Celnym w Małaszewiczach, w trakcie rewizji kontenera z towarami z Chin. Powodem zatrzymania były naniesione nielegalnie znaki towarowe znanych światowych firm. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że choć sam towar był dobry gatunkowo nie posiadał firmowych opakowań, zaś na fakturach wykazano niską wartość odzieży. Podejrzenia potwierdziła kancelaria reprezentująca właściciela praw do znaków towarowych.

-Przekazanie odzieży uprawnionej do ich odbioru instytucji możliwe było po wcześniejszym orzeczeniu przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przepadku towaru na rzecz skarbu państwa i wyrażeniu przez właścicieli znaków towarowych zgody na nieodpłatne przekazanie kurtek. Warunkiem właściciela marki było wcześniejsze usunięcie bezprawnie użytych „firmowych” oznaczeń. Z radością stwierdzamy, że coraz więcej firm, których prawa zostały naruszone, zgadza się na takie darowizny. Dzięki temu KAS może przekazywać zatrzymane przez funkcjonariuszy towary potrzebującym – wyjaśniał zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie kom. Andrzej Halicki.

Zanim jednak zarekwirowane rzeczy trafią do potrzebujących, przechodzą odpowiednie badania. Towary, które mogą być szkodliwe dla zdrowia lub życia potencjalnych użytkowników, mając np. niewiadomy skład i pochodzenie, podrabiane leki, kosmetyki czy środki ochrony roślin zawsze podlegają komisyjnemu zniszczeniu. Obligatoryjnie niszczone są też pochodzące z przemytu papierosy. Pozostałe rzeczy mogą być przekazywane instytucjom takim jak zakłady opieki zdrowotnej, jednostki pomocy społecznej, szkoły i placówki oświatowe, instytucje kultury, organizacje charytatywne, organy administracji publicznej oraz szkoły wyższe a także jednostki badawczo-rozwojowe lub inne jednostki organizacyjne prowadzące badania naukowe lub prace rozwojowe.

(fot. IAS Lublin)
2017-12-22 12:15:37

8 komentarzy

  1. To nie fair – też chcę kurtkę za darmo. Możecie wysłać pocztą?

    • Zamień się z nimi, pomieszkaj pod mostem, zobaczysz jak to klawo jest mieć coś za darmo.

      • A to ktos im broni pojsc do pracy jak porzadny obywatel? Pasożyty z wyboru dobrze wiedzą co robią. Ty pracuj,a on dostanie wszystko za darmo. I podkreslam-pasozyty Z Wyboru!
        To jest wlasnie chory system socjalistyczny. Jesli nie jest kaleką,nie opiekuje sie kimś chorym,to nie powinno sie takim ludziom pomagac. Jak glod sie przypomni,to moze zrozumie jeden z drugim,ze ręce nie są do żebrania.

  2. Nareszcie ktoś się stuknął w pałę i zamiast palić czy ciąć w drobna kaszkę oddają to potrzebującym.

  3. Żeby się tylko nie okazało, że koszt tych badań jest droższy od kurtek…

Z kraju