Podawał się za Fina, a jest Turkiem. Wpadł z fałszywymi dokumentami

odprawa

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili próbę przekroczenia granicy na podstawie sfałszowanego dowodu osobistego. Obywatel Turcji podawał się za Fina.

 

Do zdarzenia doszło 22 października na terenie przejścia granicznego w Hrebennem. Do odprawy granicznej stawił się mężczyzna podający się za obywatela Finlandii. Jak się okazało w trakcie kontroli, w dokumentach przedstawionych do odprawy funkcjonariusz SG dostrzegł pewne nieprawidłowości.

Postanowił więc wnikliwie zbadać dowód osobisty podróżnego. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się bowiem, iż dowód osobisty został podrobiony.

Mężczyzna został zatrzymany, podczas składania wyjaśnień obywatel Turcji oświadczył, że dowód osobisty zakupił za 6 tys. euro od handlarza dokumentów, przebywając jeszcze na terytorium Turcji.

Zatrzymany 24-latek, chciał przekroczyć granicę Polski, by później kontynuować podróż do Niemiec. Straż Graniczna wszczęła wobec niego postępowanie karne za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej na podstawie fałszywych dokumentów. Obywatelowi Turcji wydano decyzję o odmowie wjazdu i zawrócono na Ukrainę.

2017-10-24 09:52:22
(fot. NOSG)