Po pijanemu przewoził lawetą nowe auta. Po zderzeniu wjechał do lasu (wideo)

null
Cztery samochody, dwa osobowe i dwa ciężarowe zostały uszkodzony po zderzeniu dwóch ciężarówek w Zalesiu. Jeden z kierowców był pijany.

W środę około godziny 21:30 na krajowej dwójce w Zalesiu pod Białą Podlaską doszło do zderzenia w którym uszkodzone zostały cztery pojazdy. Kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z lawetą przewożącą 6 samochodów osobowych marki Hyundai, podczas wymijania innego samochodu, uderzył w nieoświetlony, zaparkowany częściowo na poboczu, a częściowo na pasie ruchu, ciągnik siodłowy man, po czym zjechał do rowu a następnie do lasu. W wyniku zderzenia z volvo zostało oderwane koło, które uderzyło w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy marki audi. Po chwili w porozrzucane na jezdni elementy rozbitych aut wjechał jeszcze osobowy renault.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. 27-letni kierowca lawety doznał niegroźnych obrażeń ciała i trafił pod opiekę załogi karetki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udrożnili jeden pas jezdni, by zapewnić przejazd. Jak się okazało, obaj kierowcy ciężarówek byli obywatelami Białorusi, zaś dodatkowo jeden z nich był pijany. Kierowca lawety miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili funkcjonariusze policji, winnym spowodowania zdarzenia jest kierowca ciężarowego man-a, który w nieoświetlonym, niezabudowanym terenie, pozostawił częściowo na jezdni nieoświetlony pojazd. Został ukarany mandatem karnym. Natomiast 27-letni kierowca lawety, został zatrzymany w policyjnym areszcie i dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(wideo/fot. z kadru wideo użytkownika YouTube pulsmiastaTV, www.pulsmiasta.tv)