Po pijanemu, bez prawa jazdy wiozła dzieci do szkoły

null
Po pijanemu, bez prawa jazdy, bez fotelików – w taki oto sposób do szkoły przewoziła dzieci kobieta z powiatu opolskiego.

W środę rano do dyżurnego Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim zadzwonił świadek, który zgłosił, ze najprawdopodobniej pijana kierująca wioząc dwójkę dzieci porusza się samochodem po jednej z dróg w miejscowości Kamień w gminie Łaziska. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

Funkcjonariusze po chwili dostrzegli jadący w ich kierunku opisywany wcześniej pojazd. Po zatrzymaniu go do kontroli, zauważyli w środku dwoje małych dzieci, które podróżowały bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Auto nie posiadało fotelików dla dzieci a te nie były nawet przypięte pasami bezpieczeństwa.

Podczas kontroli kierującej samochodem 29-letniej mieszkanki powiatu opolskiego, okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie wykazało, że kobieta ma prawie promil alkoholu w organizmie. Została więc zatrzymana, zaś jej córki w wieku 6 i 7 lat przekazano pod opiekę kuzyna, który zobowiązał się odwieźć je do szkoły.

Kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz przewożenie dzieci bez fotelika samochodowego. Policjanci przesłali również informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają czy 29-latka nie naraziła swoim postępowaniem dzieci na niebezpieczeństwo.