Plac Litewski: Autokary pod samymi drzwiami hotelu. – Pojazdy wjechały za daleko, niezgodnie z zaleceniami (foto)

hotel 1

W nocy z 7 na 8 marca pod same drzwi hotelu Europa podjechały dwa autokary. Nasz Czytelnik przesłał do nas zdjęcia z zapytaniem, czy jeżdżenie tak dużych pojazdów nie jest zbyt ryzykowne po nowo wyremontowanym Placu Litewskim.

 

Na naszego redakcyjnego maila otrzymaliśmy od Czytelnika zdjęcia dwóch autokarów, które stały zaparkowane pod hotelem Europa, przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Pojazdy wjechały pod same drzwi hotelu. Biorąc pod uwagę ostatnie historie z uszkodzeniami infrastruktury placu przez jeżdżące pojazdy, zapytaliśmy o to zdarzenie Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

– Zezwolenia wydaje wydział dbający o utrzymanie placu, niemniej w tym przypadku pojazdy wjechały za daleko, niezgodnie z zaleceniami. Skontaktujemy się z przedstawicielami hotelu i uczulimy na to, by w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca – poinformowała nas Joanna Bobowska.

Przypomnijmy, że na Placu Litewski w ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń, po których zostały uszkodzone fontanny linearne oraz „Okno czasu”. Jeżdżenie tak dużymi pojazdami, jak autokary, jest dosyć ryzykowne i grozi kolejnymi uszkodzeniami.

2018-03-12 22:56:57
(fot. nadesłane Mariusz)