Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

PIT będzie można rozliczyć i bezpłatnie wysłać w galeriach handlowych

Pod koniec tygodnia każdy chętny będzie miał możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu PIT-ów a także w ich wysłaniu w formie elektronicznej. Wszystko to odbędzie się w galeriach handlowych.

W najbliższy piątek i sobotę pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej w Lublinie bezpłatnie będą pomagać w wysłaniu PIT-ów drogą elektroniczną. W naszym województwie swoje zenanie będzie można wysłać w galeriach: Felicity, Olimp, Plaza i Tarasy Zamkowe w Lublinie oraz w Galerii Rywal w Białej Podlaskiej i Twierdza w Zamościu. W większości galerii pomoc będzie można uzyskać w godzinach od 12.00 do 20.00, wyjątkiem jest Galeria Felicity, gdzie pracownicy skończą dyżur dwie godziny wcześniej.

-Nie tylko udostępnimy sprzęt do samodzielnej wysyłki zeznania, ale także potrzebującym pomocy służyć będziemy wsparciem, instruując jak należy prawidłowo postępować, aby skutecznie przesłać zeznanie do systemu e-deklaracje. Co ważne, na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej – wyjaśnia Michał Naklicki z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Aby skorzystać z tej usługi należy posiadać: numer PESEL, informacje o uzyskanych dochodach w 2017 roku a także kwotę przychodu za 2016 rok, czy też kopię zeznania rocznego za 2016 rok lub spisany przychód. W przypadku korzystania z ulg podatkowych na dzieci trzeba też znać PESEL dzieci, a przy innych ulgach, wyliczoną kwotę ulgi podlegającej odliczeniu. Polecamy też wcześniej zapisać sobie nr KRS organizacji, na którą warto przekazać 1% podatku.

Może to być np. Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Dobrego Samarytanina. Powstało ono w 1989 roku i posiada osobowość prawną oraz status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000026380). Stowarzyszenie charytatywne niesie pomoc chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Od 1997 roku posiada 23 łóżka w hospicjum stacjonarnym, do tego 7 zespołów wyjazdowych niosących pomoc w domach oraz poradnię ambulatoryjną. Wspiera rodzinę w czasie choroby i w okresie żałoby.

Rokrocznie towarzyszy w odejściu ok. 750 osobom. W placówce pracuje w różnych formach zatrudnienia m.in.: 16 lekarzy, 42 pielęgniarki, 9 salowych, 3 psychologów, kapelan, 3 fizykoterapeutów, dietetyk i ponad 30 stałych wolontariuszy różnych profesji oraz ok. 600 wolontariuszy akcyjnych.

Opieka jest bezpłatna. Dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia stanowi 80% kosztów, pozostałe środki gromadzone są poprzez darowizny, zbiórki, aukcje, kwesty społeczne i kościelne (m.in. donacje zamiast kwiatów w uroczystościach pogrzebowym i weselnych). Praca Zarządu oparta jest w 100% na zasadzie wolontariatu, bez jakichkolwiek form wynagrodzenia
i dofinansowania.
90

(fot. lublin112.pl, nadesłane)
2018-04-04 21:59:56

Jeden komentarz

  1. Niech przedłużą do 8 kwietnia, bo w piątek to mało kto przyjdzie się rozliczać. W sobotę w sumie również, ludzie będą robić zakupy na niedzielę bez handlu. Za to w niedzielę posiedzieli by sobie tam na spokojnie, bo nikt by nie przyszedł do galerii i mogli by mieć wywalone na wszystko.

Z kraju