Pijany 18-latek uciekał ciągnikiem przed policjantami

tractor-2654154_1920

Wczoraj kraśniccy policjanci zatrzymali po pościgu 18-latka. Mężczyzna uciekał ciągnikiem rolniczym, podczas zatrzymania był agresywny.

 

W poniedziałek po godzinie 23:30 kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna porusza się ciągnikiem rolniczym.

Po przybyciu funkcjonariusze z patrolu zauważyli zawiadamiającego, który wskazał kierunek, w jakim odjechał nietrzeźwy traktorzysta. Policjanci pojechali za pojazdem próbując go zatrzymać z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Uciekinier nie reagował na sygnały, więc mundurowi zablokowali radiowozem drogę ucieczki.

Za kierownicą pojazdu siedział młody mężczyzna, był bardzo agresywny. Przez cały czas usiłował kopać interweniujących policjantów. Nawet po umieszczeniu w radiowozie 18-latek próbował uszkodzić wnętrza policyjnego pojazdu i wyzywał policjantów.

Jak ustalili policjanci mężczyzna przejechał ciągnikiem około 20 km. 18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Badania alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce 18-latek trafi przed oblicze prokuratora, za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

2018-03-13 14:32:42
(fot. ilustr. pixabay.com)