Pieszy, który wczoraj zginął pod kołami volkswagena, nie miał odblasków. Ofiarą jest 31-latek (foto)

60

Policjanci ustalili już wstępne okoliczności wczorajszego, tragicznego w skutkach wypadku koło Garbowa. Kierowca miał nie zauważyć pieszego, który nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

 

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło w piątek po godzinie 17 w miejscowości Wola Przybysławska w gminie Garbów. Na drodze powiatowej nr 1524 Garbów – Abramów samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 22-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego jechał od strony miejscowości Abramów w kierunku Garbowa. Na prostym odcinku drogi w obszarze zabudowanym, jednak w miejscu nieoświetlonym, przednią prawą stroną pojazdu potrącił pieszego.

Mężczyzna poruszał się w przeciwnym kierunku przy prawej krawędzi jezdni względem jazdy pojazdu. Nie posiadał na sobie elementów odblaskowych, przez co mógł być niewidoczny dla kierującego pojazdem. W wyniku zdarzenia 31-letni mieszkaniec gminy Garbów zginął na miejscu.

(fot. nadesłane – Dawid)
2017-12-16 11:21:41