Pięcioro mieszkańców Lublina zatrzymanych za oszustwa metodą „na policjanta” (wideo, zdjęcia)

68-98599

Lubelscy policjanci zatrzymali pięć osób biorących udział w procederze wyłudzania pieniędzy od starszych mieszkańców Lublina. Łącznie grupa wyłudziła blisko 300 tys. złotych, a oszukanych zostało siedem osób.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali pięć osób, są to trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 22-35 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, skąd trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy ustalili, że osoby te brały udział w wyłudzaniu pieniędzy od starszych mieszkańców Lublina. Pokrzywdzeni, w rozmowie telefonicznej z oszustami byli wprowadzani w błąd i myśleli, że biorą udział w policyjnej akcji. Niczego nieświadomi podejmowali pieniądze z banku i przekazywali oszustom w umówionym miejscu.

– W ciągu zaledwie kilku miesięcy ubiegłego roku zostało oszukanych 7 osób, na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. Najwięcej straciła Lublinianka, która przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi 120 tys. zł. Śledczy ustalili, że wszyscy zatrzymani uczestniczyli w odbiorze gotówki od oszukanych osób, a następnie dokonywali przelewów pieniędzy na ustalone konta – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

We wtorek trójka z zatrzymanych osób trafiła przed oblicze prokuratora. Dziś policjanci doprowadzili tam kolejne dwie osoby.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

2017-01-11 18:24:08
(fot. wideo KWP Lublin)