Pawluki: Potrącił motorowerzystę i uciekł. Wczoraj zgłosił się na komendę (foto)

68-92931

We wtorek w miejscowości Pawluki doszło do potrącenia motorowerzysty. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, zaś ciężko ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

 

We wtorek około godziny 20:20 włodawscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym w miejscowości Pawluki na drodze wojewódzkiej nr 816.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów i relacji świadków wynikało, że kierujący pojazdem najprawdopodobniej koloru ciemnego uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę, po czym odjechał z miejsca. W efekcie zderzenia 63-letni mieszkaniec gm. Włodawa został zabrany do szpitala. Jego stan jest określany jako ciężki – informuje st. post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

W środę rano policjanci znaleźli pojazd marki Volkswagen Golf, którego przód był wyraźnie uszkodzony oraz ustalili jego właściciela.

– Okazał się nim być 23-latek z gminy Hanna, który dowiedziawszy się, że jest poszukiwany przez Policję sam zgłosił się na komendę. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu został więc zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dzisiaj policjanci wykonają dalsze czynności procesowe z jego udziałem – wyjaśnia st. post. Elwira Tadyniewicz.

Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

2016-09-08 08:20:08
(fot. Policja Włodawa)