Otworzyli nową ulicę, część kierowców sobie nie radzi. Notorycznie jeżdżą pod prąd (wideo)

60

Po oddaniu do ruchu przebudowanej ul. Północnej w Lublinie część kierowców nie radzi sobie z jej nowym przebiegiem. Poruszają się lewym pasem, jakby ulica była jednokierunkowa.

 

Przez blisko dwa lata kierowcy nie mogli korzystać z odcinka ul. Północnej od ul. Kosmowskiej do u. Ducha. Po przebudowaniu skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego ruch został wznowiony. Co ważne, ulicą tą również zajęli się drogowcy, zyskała ona nowy przebieg i oznakowanie. Wielu kierowców ma jednak problem z właściwym poruszaniem się tym odcinkiem.

– Niektórzy myślą, że jest ona jednokierunkowa. Nie patrzą na znaki, na linie i jadą jak im pasuje, co w konsekwencji prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Raz o mało nie skończyło się to wypadkiem, kiedy pędzący pod prąd kierowca opla nie zwracał uwagi, że z naprzeciwka wjeżdżają pojazdy. W ostatniej chwili udało się im zahamować – opisuje Krzysztof.

– Od otworzenia ul. Północnej już co najmniej trzy razy spotkałem się z tym, że kierowcy jadą pod prąd. Wczoraj udało mi się nagrać jednego mistrza kierownicy. Innym razem jeden delikwent jechał lewym pasem na czołówkę przez jakieś 300 m, gdyż stwierdził że ulica jest chyba jednokierunkowa – dodaje Grzegorz.

Jak sprawdziliśmy, oznakowanie na tym odcinku jest prawidłowe, co więcej doskonale widoczne. Dlaczego więc niektórzy kierowcy go nie zauważają i stosują własną interpretację zasad ruchu drogowego, trudno jest zrozumieć.

(wideo- nadesłane – Grzegorz)
2017-12-14 22:34:11