Dwie osoby zginęły w płomieniach. Spłonął domek nad jeziorem

Dzisiejszej nocy nad jeziorem Piaseczno spłonął domek letniskowy. W środku znaleziono dwie osoby.

 

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze jednego z domków letniskowych w miejscowości Rozpłucie Pierwsze w powiecie łęczyńskim dostała o godzinie 22:14. Natychmiast na miejsce skierowano zastępy strażaków. Gdy dojechali na miejsce domek cały objęty był ogniem. Wykonany z drewna budynek spłonął doszczętnie w kilkanaście minut. Strażacy pomimo szybkiej akcji nie zdołali go ugasić. –Zgłoszenie o pojawieniu się ognia wpłynęło zbyt późno, żeby można było skutecznie zareagować. Drewniana konstrukcja płonęła jak pochodnia i nawet kilkunastu strażaków nie dało rady ugasić budynku, który spłonął w kilkanaście minut-przekazano nam..

Po ugaszeniu płomieni ratownicy przystąpili do przeszukania pogorzeliska. W środku odnaleziono zwęglone ciała dwóch osób. Przed domkiem stało samochód osobowy, którym najprawdopodobniej ofiary przyjechały.

-Obecnie nie wiadomo kim są ofiary, oba ciała były tak zwęglone, że niemożliwe było nawet ustalenie ich płci a tym bardziej wieku. Wstępnie przyjęliśmy że to mężczyzna i kobieta. Ciała zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej gdzie szczegółowe badania ustalą więcej szczegółów dotyczących ofiar- przekazał nam jeden z ratowników.

Z pożarem walczyło łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Jeden z PSP w Łęcznej oraz cztery OSP z okolicznych miejscowości. Obecnie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Ustali to specjalna komisja.

(fot. lublin112)
2014-03-30 10:29:50