Opole Lubelskie: Pijane kobiety za kierownicą

Policjanci z opolskiej komendy zatrzymali wczoraj dwie nietrzeźwe kierujące. Jedna z nich kierując samochodem audi z ponad 1,5 promilowym wynikiem, nie miała przy sobie żadnych wymaganych dokumentów, druga mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu doprowadziła do zderzenia z wyprzedzanym przez siebie pojazdem.

W niedzielne popołudnie na ul. Fabrycznej w Opolu Lubelskim policjanci opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi, którym kierowała 49–letnia mieszkanka Poniatowej. Podczas stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma ona w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mieszkanka Poniatowej nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem ani żadnych wymaganych prawem dokumentów. Chwilę później okazało się, że nie jest jedyną kobietą, która jechała w tym dniu w powiecie opolskim na podwójnym gazie – informuje KWP Lublin.

Patrol poniatowskiego komisariatu został skierowany na ul. Fabryczną w Poniatowej, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący granatowym Fordem Escortem w trakcie wyprzedzania zajechał drogę wyprzedzanemu Renault czym doprowadził do kolizji drogowej. Sprawca zdarzenia nie zatrzymał się na miejscu lecz uciekał w kierunku Chodla. Gdy udało się zatrzymać Forda okazało się, że kierująca nim 30–letnia Izabela G. mieszkanka gminy Poniatowa z trudem utrzymuje się na nogach. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje KWP Lublin.

O dalszym losie kierujących zdecyduje sąd. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 49–latka odpowie za jazdę bez uprawnień i wymaganych dokumentów, 30–latka zaś za spowodowanie kolizji drogowej.

2013-10-21 09:03:09
(fot. lublin112.pl)